Cow Parade Cow Parade

Oryginalna kolekcja Cow Parade tylko u nas

Znajdź produkt:

Logowanie:

Przypomnij Hasło


A O Cow Parade

Kod Produktu: Cow Parade

COW PARADE (Parada Krów) narodziła się w 1998 roku z inicjatywy szwajcarskiego artysty Waltera Knappa, którego syn Pascal, z zawodu rzeźbiarz wykreował pierwsze krowy.

Pierwszą wystawę zorganizowano w Zurychu w 1998 roku z zamiarem prezentacji talentów lokalnych artystów.Ta oryginalna impreza została szybko zauważona przez amerykańskiego przedsiębiorcę i za zgodą jej pomysłodawcy przeniesiona do Nowego Jorku, gdzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem.

Od tego czasu CowParade stała się największą plenerową wystawą sztuki współczesnej organizowaną w metropoliach całego świata. Dotychczas odbyło się 30 wystaw od Chicago, Las Vegas, Sydney do Tokio, Londynu, Paryża, Dublina....Około 5000 artystów pomalowało ponad 4000 modeli krów, a CowParade ciągle się rozwija i powiększa nie tylko w rozmiarze, ale w kreatywności i jakości sztuki. W 2005 CowParade zawitała do Warszawy.

Najważniejszą konkluzją każdej wystawy plenerowej jest sprzedaż krów przez licytację, z której dofinansowywane są lokalne organizacje charytatywne.

Drugie źródło finansowania pochodzi ze sprzedaży modeli CowParade, które są dokładnymi replikami krów prezentowanych na wystawach plenerowych.

Procent ze sprzedaży każdej figurki jest odkładany i raz do roku przekazywany różnym światowym organizacjom ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pomagającym dzieciom.

Wspieranie organizacji charytatywnych jest nadrzędną i integralną częścią CowParade.

Od 1999 roku zostało zebrane i przekazane ok. US$15 milionów organizacjom na całym świecie.

Rozmiar: M
Cena: 0.00 PLN

Ilość:


Krowa z Panią