Cow Parade Cow Parade

Oryginalna kolekcja Cow Parade tylko u nas

Znajdź produkt:

Logowanie:

Przypomnij Hasło


Historia Cow Parade

COW PARADE (Parada Krów) narodziła się w 1998 roku z inicjatywy szwajcarskiego artysty Waltera Knappa, którego syn Pascal, z zawodu rzeźbiarz wykreował pierwsze krowy.

Pierwszą wystawę zorganizowano w Zurychu w 1998 roku z zamiarem prezentacji talentów lokalnych artystów. Ta oryginalna impreza została szybko zauważona przez amerykańskiego przedsiębiorcę i za zgodą jej pomysłodawcy przeniesiona do Nowego Jorku, gdzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Od tego czasu CowParade stała się największą plenerową wystawą sztuki współczesnej organizowaną w metropoliach całego świata.

Dotychczas odbyło się 79 wystaw od Chicago, Las Vegas, Sydney do Tokio, Londynu, Paryża, Dublina.... CowParade ciągle się rozwija i powiększa nie tylko w rozmiarze, ale także w kreatywności i jakości sztuki.

W każdej Paradzie możemy podziwiać od 75 do 150 naturalnej wielkości krów w trzech pozach: stojącej. siedzącej oraz pół-leżącej.

Około 10000 artystów w różnym wieku profesjonalistów i amatorów, znanych i początkujących, pomalowało ponad 6000 modeli krów, a 250 milionów ludzi na świecie widziało chociaż jedną Paradę, która zwykle trwa od 2 do 4 miesięcy.  W 2005 CowParade zawitała do Warszawy.

Najważniejszą konkluzją każdej wystawy plenerowej jest sprzedaż krów przez licytację, z której dofinansowywane są lokalne organizacje charytatywne.

Drugie źródło finansowania pochodzi ze sprzedaży modeli CowParade, które są dokładnymi replikami krów prezentowanych na wystawach plenerowych.

Procent ze sprzedaży każdej figurki jest odkładany i raz do roku przekazywany różnym światowym organizacjom ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pomagającym dzieciom.

Wspieranie organizacji charytatywnych jest nadrzędną i integralną częścią CowParade.

Od 1999 roku zostało zebrane i przekazane ok. US$30 milionów organizacjom na całym świecie.

Najwyższą cenę na licytacji osiągnęła krowa Wage Moo z Parady w Dublinie w 2003 roku, która została sprzedana za US$146 000.00. Zaprojektowana przez Johna Rocha, jest piękną mozaiką tysięcy sztuk kryształków firmy Waterford.


Krowa z Panią